2024-07-15

OBRAZ NA ŻYWO

 

SPEED TEST


Powered by SpeedTest.pl

Warto wiedzieć:

Brak połączenia z rejestratorem – co robić?

  1. Sprawdź czy rejestrator oraz router są włączone do zasilania
  2. Zrestartuj (nie resetuj) urządzenia
  3. Sprawdź czy masz połączenie z internetem? Jeżeli nie – skontaktuj się z dostawcą internetu
  4. Sprawdź czy rejestrator i router są prawidłowo połączone kablem RJ45
  5. Z rejestratorem najczęściej łączymy się poprzez zewnętrzny adres IP (lub domenę), zatem aby połączyć się z rejestratorem nie możemy korzystać z tego samego internetu, z którego korzysta rejestrator. W urządzeniu należy rozłączyć lokalną sieć wifi i skorzystać z danych komórkowych.
  6. Zmiana routera, przedłużenie umowy, zmiana pakietu internetowego – po tych czynnościach może być konieczna ponowna konfiguracja połączenia – zadzwoń do nas.

- Jaki internet? - monitoring FullHD wiąże się z przesyłaniem dużej ilości danych, należy zwrócić na to uwagę przy doborze internetu. Mobilny internet (LTE) jest bardzo szybki i pozwoli na swobodne oglądanie kilkunastu kamer w pełnej jakości - haczykiem są pakiety ilościowe, równie szybko możemy wykorzystać cały pakiet. Mobilny internet stosujemy wtedy gdy nie ma alternatywnego dostawcy lub gdy z monitoringu będzie korzystać tylko w razie potrzeby. Nawet najmniejszy pakiet powinien pozwolić na kilkuminutowe „zaglądniecie” do firmy kilka razy dziennie. Jeżeli mamy zamiar na bieżąco oglądać obraz z kamer 24h/dobę – na pewno będzie potrzebny internet nielimitowany, zazwyczaj jest wolniejszy niż mobilny. Najlepszym rozwiązaniem jest internet światłowodowy, który jest szybki i często bez limitu.
Masz wątpliwości, jakiego dostawcę internetu wybrać – zadzwoń do nas – współpracujemy z kilkunastoma firmami na terenie śląska, które specjalnie dla naszych klientów mają przygotowaną ofertę - jest to szybszy upload lub obniżenie ceny.

- Adres IP – aby była możliwość połączenia się z rejestratorem przez internet, adres IP musi być publiczny. Adres nie musi być stały (płatna usługa u operatora internetu) - nasi instalatorzy stworzą specjalną domenę, która zastąpi stały adres i będzie prosta do zapamiętania np. firma.dvrdns.org

- Rejestrator monitoringu głównie wysyła dane (upload) – więc ta wartość jest kluczowa. Szybkość 2 Mb/s pozwoli na optymalnie wysyłanie obrazu FullHD z jednej kamery. Możesz obliczyć dokładne wartości korzystając z specjalnego kalkulatora dostępnego w dziale POBIERZ.

- Posiadasz modem internetowy USB (podobny do pendrive) lub modem 3g (kieszonkowe WiFi) bez wejścia RJ45 – podłączymy rejestrator również do takiego internetu.

- Oprogramowanie naszych urządzeń pozwoli swobodnie obserwować monitoring na żywo z kilkunastu kamer jednocześnie, nawet gdy upload jest niewystarczający. Wykorzystywany jest wtedy strumień pomocniczy (ograniczona jakość w małym oknie podziału 4x4). Jeżeli powiększymy widok jednej kamery do pełnego ekranu – system automatycznie zmieni podgląd na żywo w pełnej jakości, aby żaden szczegół nie został przeoczony. Rejestrator nagrywa zawsze w strumieniu głównym.